Sárvár nagy múltú történelmi kisváros, ide kötődik a Nádasdy-család néhány kiemelkedő személyisége. Emeleti szalonunkat – Nádor Szalon - Nádasdy Tamás (1498 – 1562) nádorról neveztük el, aki budai várkapitány is volt. Feleségül vette Kanizsai Orsolyát, vele együtt hatalmas dunántúli birtokot örökölt.
Állítólag jobbágyleányokat kínoztatott halálra, majd a vérükben fürdött női szeretőjével. A "vérfürdő" célja az lett volna, hogy késleltesse az öregedést. Báthory Erzsébet megbomlott elmével, várfogságban halt meg.
Unokájuk volt az a Nádasdy (III.) Ferenc földesúr (1623 – 1671), akinek idejében hatalmas vagyon halmozódott fel a sárvári uradalmi központban. Műgyűjteményei Európa szerte híressé váltak a 17. században. A Nádasdy-várban róla nevezték el a múzeumot is, ahol ma fegyver-, térkép- és iparművészeti gyűjtemény látható a huszártörténeti és könyvnyomtatási kiállítás mellett. Ez utóbbinak érdekessége, hogy kiderül: Sárváron nyomtatták az első hazai könyvet.
Nádasdy III. Ferenc országbíró volt, főnemes, aki részt vett a Wesselényi-féle Habsburg-ellenes összeesküvésben, végül lefejezték. Ő - a "Fekete bég" unokája – a mi utcánk, a Nádasdy utca névadója is, ahol szintén a család nevét viselő vendéglőnk, a Nádasdy vendéglő található.